вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe płoty drewniane

Nieadekwatnie konserwowane ogrodzenia drewniane w mgnieniu oka się dewastują oraz mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny wdzięk i cechy. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie pożądane byłoby poznać sposoby pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa należy rozpocząć od dokładnego i skrzętnego przygotowania materiału na płot, bo od tego uzależniony jest efekt finalny własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do ochrony i ozdoby płotów z drewna kluczowe jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na płot zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Kiedy asekurujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, powinno się nanosić kolejne preparaty, jakie zabezpieczą je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy płot od środka, ale nie wytworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu ochroni płot przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ten wersja płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają także biokorozji skutkiem tego dogadzają swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий